Урок физики для 10 класса «Решение задач занимательного характера»

Предмет: Физика
Категория материала: Конспекты
Автор:

"Описание материала:

Білімділік: Оқушылардың есептеу шеберліктерін қалыптастыру

"Дамытушылық: Оқушылардың көздеген мақсаттарына жетуге оқу ынталандыру.

"Тәрбиелік: Әдептілік ережелерін бойына сіңірген дамыған азамат тәрбиелеу.

"Көрнекілік: ЭО. интерактивті тақта, таратпа материалдар.

"Сабақтың түрі: жарыс сабақ

"Әдіс-тәсіл: жеке , топта, өзін-өзі тексеру

"Пән аралық байланысы: информатика, математика, сызу

Сабақтың барысы:

І . Ұйымдастыру кезеңі: Оқушыларды түгендеп, топқа бөлу.

ІІ. Оқушылардың білім-білік дағдыларын тексеру

І.Масштаб бойынша суретті пайдаланып стрелкамен денелердің жылдамдығын және өлшем бірлік арасындағы байланысты анықтаңдар:

"Выдержка из материала:

Сыныбы: 10 б Сабақтың тақырыбы: Есептер шығару.Сабақтың мақсаты: 1. Термодинамиканың заңын изопрцестерде қолданып үйрену;2.Оқушыладың пәнге деген қызығушылығын арттыру,білім- білік дағдыларын қалыптастыру;3. Өзара түсінушілікке, еңбек сүйгіштікке. жауапкершілікке. тез шешім қабылдауға ,өз ойын қорытындылап жеткізе білуге тәрбиелеу; 

Көрнекілік: Слайдтар,интерактивті тақта,электрондық оқулық.сөзжұмбақ, үлестірмелі қағаздар, қанатты сөздерСабақтың түрі: Іскерлік ойын сабағы.Сабақтың барысы:І.Ұйымдастыру кезеңі.Үй жұмысын тексеру Ойын: Кім көп біледі! 

1.Изотермиялық - температура тұрақты кезіндегі процесті айтамыз ( Бойль-Мариотт зңы )

2.Пирометр - жоғары температураларды өлшейтін аспап 

3. Р.Броун - сұйықта немесе газдарда қалықтаған бейберекет қозғалысты зерттеген ғалым

4. Сублимация - қатты күйден бірден газ күйіне өтуі

5 М.В. Ломоносов - Зат құрылысының молекула-кинетикалық теориясын қалаушысы 

6. Джоуль -энергетикалық температураның өлшемі 

7. Кельвин -абсолюттік температура шкаласын енгізген 

8. Больцман - молекулалардың қозғалыс жылдамдығы мен дене температурасының байланысы 

9. Ж.Шарль - изохоралық процесті зерттеген француз ғалым 

10.Моль -зат мөлшерінің өлшем бірлігі

11.Диффузия – бір зат молекуласының екінші заттың молекулааралық кеңістігіне еніп кетуі.

12. Р.Гук - серпіпді деформациялар мен материалдағы ішкі күштердің арасындағы байланысы 

13. Молекула -заттың ерекшелігін сипаттайтын ең ұсақ бөлшегі 

14. А.Цельсий- швед астрономы температуралық градус шкаланы енгізген ғалым 

15.Температура – заттың жылулық тепе-теңдік күйін сипаттайтын шама 

16.Масса- дене инерттілігінсипаттайтын физикалық шама 

17. Калория – жылу мөлшерін өлшеуге арналған бірлік 

18. Энергия - дененің жұмыс істеу қабылетін анықтайтын физикалық шама

19. Көлем -термодинамикалық параметрдің бірі 

20. Адиабата – жылу алмасусыз жүретін процесс 

Ойын: «Біліміңді сынап көр!»Адамның көңіл күйі жақсы болса оқуға, еңбекке ынтасы артады. Қоршаған ортасына, отбасына, достарына деген сүйіспеншілігі тереңдейді.

Ойын: «Қуаныш – жан шуағын сыйлау!»

1.Температура тұрақты кезіндегі процесс ..... 2.Жоғары температураларды өлшейтін аспап .... 3. Сұйықта немесе газдарда қалықтаған бейберекет хаосты қозғалысты зерттеген ғалым .... 4.Қатты денелердің кебуі .... 5.Зат құрылысының молекула-кинетикалық теориясын қалаушысы .... 6.Энергетикалық температураның өлшемі ...... 7.Абсолюттік температура шкаласын енгізген ..... 8. Молекулалардың қозғалыс жылдамдығы мен дене температурасының байланысын анықтаған. 9. Изохоралық процесті зерттеген ғалым ... 10.Зат мөлшерінің өлшем бірлігі ..... 11. Бояудың, сияның, тущьтың суда таралуы .... 12. Серпіпді деформациялар мен материалдағы ішкі күштердің арасындағы байланысы ..... 13. Заттың ең ұсақ бөлшегі ....

ҮІІ.Бағалау.

ҮІІІ.Үйге тапсырма беру.

§ 5,1-5,7 Қайталау

Сыныбы: 7 Д Тақырыбы: Бірқалыпты түзусызықты қозғалысқа есептер шығару 

Білімділік: Оқушылардың есептеу шеберліктерін қалыптастыру Дамытушылық: Оқушылардың көздеген мақсаттарына жетуге оқу ынталандыру.Тәрбиелік: Әдептілік ережелерін бойына сіңірген дамыған азамат тәрбиелеу.Көрнекілік: ЭО. интерактивті тақта, таратпа материалдар. Сабақтың түрі: жарыс сабақ Әдіс-тәсіл: жеке , топта, өзін-өзі тексеру

Пән аралық байланысы: информатика, математика, сызуСабақтың барысы:І . Ұйымдастыру кезеңі: Оқушыларды түгендеп, топқа бөлу.ІІ. Оқушылардың білім-білік дағдыларын тексеру І.Масштаб бойынша суретті пайдаланып стрелкамен денелердің жылдамдығын және өлшем бірлік арасындағы байланысты анықтаңдар:

Тип материала: Документ Microsoft Word (docx)
Размер: 602.55 Kb
Количество скачиваний: 88
Просмотров: 336
