Прямокутний паралелепіпед - судове засідання

Предмет: Математика
Категория материала: Конспекты
Автор:

Урок - рольова гра з учнями 5-го класу. Розподіл ролей: суддя - учитель, прокурор, адвокат-учні класу, присяжні-гості на уроці, свідки - учні класу. Секретар: Встати! Суд іде! Суддя: Шановні присутні в цьому залі! Сьогодні ми проведемо судове засідання, на якому звинувачуються прямокутний паралелепіпед і куб. Що ж привело їх на лаву підсудних? Як дійшли вони до такого життя? Це ми і намагаємося з’ясувати Нам допомагатимуть прокурор, адвокат, і численні свідки. А остаточний вердикт щодо вини фігур винесуть присяжні. Розпочнемо засідання з присяги. Прошу свідків покласти руку на основний закон (підручник), згідно з яким буде вестись сьогоднішній процес, і нічого не втаїти від суду, говорити правду і тільки правду, та все що знаєте. Усі разом: Обіцяємо ВЫДЕРЖКА ИЗ ТЕКСТА «Прокурор: Вельмишановний суд, панове присяжні. Відтоді як ми почали вивчати прямокутний паралелепіпед і куб ми втратили спокій. Домашня робота показала, що частина учнів нашого класу не в змозі засвоїти основні елементи і властивості підсудних. Тому я стверджую, що вони злочинці і чинять шкоду всій математиці. Я вимагаю їх засудити і виключити з програми математики 5 класу. Ганьба. Суддя: В чому конкретно ви їх звинувачуєте? Прокурор: З якої країни вони до нас з’явились? Раніше ми про них нічого не чули і нічого не бачили? Які в них імена? Що це за назва «ребра»? Вони що живі істоти? Суддя: Ваша позиція суду зрозуміла . Слово має адвокат. Адвокат: Шановний суд, панове присяжні. Підсудні мають право на виправдання і з моєю допомогою скористаються правом захисту. Я збираюсь довести за допомогою численних свідків невинність прямокутного паралелепіпеда і куба. Ваша честь, в залі присутні численні свідки захисту, які зможуть розібратися в справі. Ви можете їх опитати.»

Прямокутний паралелепіпед-судове засідання.
Нестандартний урок з математики у 5 класі.

Мислити послідовно, судити переконливо, спростовувати неправильні висновки повинен уміти кожен:фізик і поет, тракторист і хімік
Є.Кольман

Мета: Навчити через гру розпізнавати прямокутний паралелепіпед та куб, називати ці фігури та основні їх елементи, описувати властивості, розв’язувати завдання, що передбачають обчислення довжини їх ребер, площі поверхонь
Розвивати просторову уяву кмітливість, зосередженість, увагу.
Виховувати культуру оформлення робіт, охайність побудови рисунків.
Тип уроку: Урок розв’язування вправ.
Форма проведення: Рольова гра

Суддя: питання до свідків:
З якої країни вони до нас приїхали?
Назвіть їх імена. Що таке геометричне тіло?
Які елементи цих тіл ви знаєте?(слайд3)

Що це за ребра?(слайд4)
Скільки ребер мають підсудні?
Прошу порахувати довжину ребер слайд (слайд 10)
За матеріалами справи надано речові докази. Прошу свідків кожної команди надати суду відповіді до поставлених задач.
Командам надаються задачі практичного змісту. Порахувати довжини всіх ребер прямокутного паралелепіпеда та куба за даними довжинами їх вимірів. Експерти від кожної команди звітують біля дошки з розв’занням своїх задач.
a=2см b=6см c=3см Обчислити загальну довжину всіх ребер паралелепіпеда ( l=44см)
Ребро куба 7см. Обчислити довжину ребер (l=84см)




a=2см b=6см c=8см Обчислити загальну довжину всіх ребер паралелепіпеда ( l=64см)
Ребро куба 8 см .Обчисліть довжину ребер(96см)

a=12см b=4см c=8cм Обчислити загальну довжину всіх ребер(l=96см)
Ребро куба 10 см. Обчисліть довжину ребер (l=120см)




a=7cм b=9cм с=5см Обчисліть загальну довжину всіх ребер (l=84см)
Ребро куба 11см. Обчисліть довжину ребер (l=132cм)






Суддя: Суду зрозуміло, що звинувачення ми відхиляємо. Ми вже можемо виправдати підсудних.
Прокурор: Я заперечую! Їх не можна виправдати . Вони злодії, шахраї та викрадачі!
Суддя: Будь – ласка точніше сформулюйте свій протест.
Прокурор: Вони викрали чесні фігури – прямокутники і квадрати.
Суддя: Слово має адвокат.
Адвокат: Вельмишановний суд! Панове присяжні ніхто нікого не викрадав. Прямокутний паралелепіпед живе у дружбі з прямокутниками. Скажу більше – вони його родина і називаються його гранями. Свідки можуть це підтвердити. Прошу їх запросити і показати суду необхідні документи.
Суддя:( звертаючись до свідка) Прошу прокоментувати слова адвоката.
Свідки коментують: (слайд 5,6) Розгортка прямокутного паралелепіпеда, тобто його одяг, складається з 6 прямокутників, а розгортка квадрата з 6 квадратів. Ці фігури називаються гранями.
Прокурор: Ваша честь! Прошу слова. Завдяки цим розгорткам учні нашого класу в повному збентеженні. То розгортки такі, то зовсім інші. Підсудні справжні шахраї і вводять в оману весь наш клас.
Суддя: Прошу командам свідків надати для розгляду речові докази.
Команди з’ясовують справу з розгортками спершу фото (слайд и 6,7), а потім (8,9
і практично на розгортках наданих командам. Експерти кожної команди звітують про перевірку і доповідають які з розгорток належать кубу, а які прямокутному паралелепіпеду.
Суддя: Справу з викраденням фігур можна закрити, але у обвинувачення є ще заява про шпіонаж у нашій країні з боку підсудних. Прошу обвинувачення пояснити суду суть справи.
Прокурор: З сусідньої держави нам надано матеріали про шпигунство паралелепіпеда та куба. Вони постійно маскуються у різне вбрання і замітають сліди злочину. Прошу поважний суд звернути на це увагу
Суддя: Прошу команди свідків розібратися з наданим матеріалом і пояснити суду, що там за шпіонаж.
Команди розбирають надані задачі про розгортки куба та паралелепіпеда і з’ясовують істину.
Суддя: Справу зі шпигунством закриваю, але прокурор ще звинуватив наших підсудних у розкраданні державного майна, яке недбало було використано для розгорток. Слово має прокурор.
Прокурор: Ваша честь, шановний суд я стверджую, що в нашій країні зникло багато кольорового паперу. Підсудні використали більше, ніж їм було це потрібно, а саме 1000000 〖см〗^2 Прошу суд це перевірити.
Суддя: Ми створюємо ревізійну комісію для перевірки державного майна. Прошу команди зробити необхідні виміри і обчислити використаний папір. Ревізійна комісія має доповісти суду результати перевірки. Для цього ми подивимось знову на слайд 10.
Командам надають моделі кубів і паралелепіпедів склеїних із різних кольорів паперу. Команди колективно обчислюють площу поверхні наданих фігур. Результати оголошують суду.
Суддя:Щоб встановити міру винності прямокутного паралелепіпеда і куба суд має заслухати від свідків додаткову інформацію, а саме наведіть суду докази про корисність даних фігур в оточуючому нас житті.
Свідки наводять приклади застосування даних фігур у повсякденному житті.( слайд 2)
Суддя: Заслухавши міркування прокурора і адвоката, виступи численних свідків, владою наданою мені, я прошу присяжних зважити всі «за» і «проти»і, порадившись винести остаточний вердикт.
Присяжні: Ми переконались в невинності прямокутного паралелепіпеда і куба.
Суддя:Уважно заслухавши обидві сторони та беручи до уваги вердикт присяжних, суд постановив:
Усі розглянуті властивості прямокутного паралелепіпеда і куба є суттєвими і доцільними. Кожна з них необхідна для обчислення довжини ребер, площі поверхонь. Є різні види розгорток даних фігур і вони мають їх використовувати за власним бажанням. Фігури займають гідне місце в математиці і в повсякденному житті і без них наше життя стало менш цікавим. Фігури остаточно виправдано. І фігурам дозволено залишитись в програмі математики для подальшого вивчення.Справу оголошую закритою.

Тип материала: Документ Microsoft Word (docx)
Размер: 3.32 Mb
Количество скачиваний: 9
Просмотров: 51

Похожие материалы