Майстер-клас з професійної педагогіки по використанню кейс-методу

Сьогодні неможливо навчати студентів старими методами. Через необмежений потік інформації професійні навички настільки урізноманітнились, що їх неможливо передати в повному обсязі в межах традиційних методів, шляхом ретрансляції, позбавленої емоційності. На мій погляд, використання кейс-методики у навчанні дозволяє не лише поліпшити розуміння, активізувати пізнавальний інтерес, але й розвиває дослідницькі, комунікативні та творчі навички.Кейс-технології можна використовувати і під час підготовки майстрів виробничого навчання, зокрема на заняттях з організації і методики професійного навчання. Цей метод сприяє формуванню у студентів особистісних властивостей, почуття впевненості в собі, сприяє подоланню зайвої боязкості або надлишкової самовпевненості. Тобто вдосконалює здатності ізолювати проблеми та приймати ефективні рішення. Крім того, учить студентів аналізувати та розробляти програми дій, що, у свою чергу, мотивує їх до правильної поведінки в разі, коли настане час діяти в реальній ситуації. Наявність у структурі кейс-методу суперечок, дискусій, аргументації тренує учасників обговорення, вчить дотримуватися норм і правил спілкування. Робота в групах виховує особисту відповідальність за результати як своєї, так і колективної роботи. У процесі організації праці закріплюються і розширюються взаємозв’язки в студентському колективі, розвиваються творчі здібності студентів. Разом з цим зростає навантаження на викладача, який повинен бути достатньо емоційним протягом усього процесу навчання, вирішувати й не допускати конфліктів, створювати атмосферу співробітництва і конкуренції одночасно.
Предмет: Другое
Категория материала: Другие методич. материалы
Автор: Геращенко Неля Миколаївна это Вы?
Тип материала: Документ Microsoft Word (doc)
Размер: 50.52 Kb
Скачать

Полезно? Поделись с другими:

Просмотров: 11   Скачиваний: 4

Если Вы являетесь автором этой работы и хотите отредактировать, либо удалить ее с сайта - свяжитесь, пожалуйста, с нами.

Посмотрите также:

— Сценарий проведения Дня птиц
— Презентация «Моя педагогическая концепция»
— Пісня віддана людям (з досвіду роботи керівника ансамблю бандуристів)
— Календарно-тематическое планирование по английскому языку по учебнику Кауфман
— Практикум по менеджменту
— Исследовательская работа на тему «Кровь»
— Урок на тему «Симфония сыру» (укр.)
— Формирование культурно-гигиенических навыков и навыков самообслуживания у детей с тяжёлыми и множественными нарушениями развития
— Внеклассное мероприятие «Красота- это страшная сила»
— Внеклассное мероприятие «День государственного флага России»